Derbi i Pçinska Liges i takon K.F.Lugina

K.F Lugina sot ka zhvilluar ndeshjen e radhes kunder ekipit te K.F Ternocit.

Ekipet Luginase zhvilluan nje ndeshje shume te mire, mirepo gjate kesaj perbllaje diferencen e beri K.F.Lugina.

Pjesa e pare perfundoi ne barazim 1:1, ndersa gjate pjeses se dyte ekipi Preshevar arriti te shenoi dhe dy(2) gola ku dhe kaloi ne epersi.

Ndeshja perfundoi me rezultat 3:1.

Keta jane golashenuesit e 

K.F Lugines

:Bajram Bajrami,

 Arbënor Sefiu 

 Nehat Zulfiu

K.F.LUGINA KRENARIA E QYTETIT PRESHEVËS